• 10. 5. 2009 - 1. 8. 2021
  • Optigen A (rodičovský)
  • HD B/C, ED 0/0
  • chovná fena
  • zkoušky: OVVR, SZVP I. cena CACT, LZ I. cena CACT, MVZPR - I. cena res.CACT - "U" - všestranná fena - Český šampion práce
  • výstavy: V, V2, V1 - CAC

Rodokmen

Výstavy

Zkoušky


Satunku jsme si dovezli až jako sedmiměsíční poté, co jsem přesvědčila manžela, že chceme dva psy. Trochu jsme se báli, jak si zvykne, jak bude poslouchat a jakou smečku s Jessie utvoří. Strachy byly zbytečné - má skvělou vyrovnanou povahu. Je klidná a hodná. Pokud se jí jednou k něčemu řekne "ne", neudělá to ani, když je sama. Její příchod uklidnil i Jess. Ta se přestala soustředit na úpravu rohů skříní a věnovala se společné hře s mladou Satu.

Doma si Satunka zvykla rychle. Venku ale byla doposud zvyklá být pořád ve smečce. Pokud jsme ji vzali na vycházku samotnou, aby si zvykla i na nás, šla celou vycházku za námi a jen tak se rozhlížela. Ale už u třetího výletu začala ukazovat své slídičské kvality a zvětšovala okruhy, kam se pustila bez nás. Stačí ale zapískat a je zpět u nohy.

Je to pes, který se snaží udělat vše, aby vás potěšil. Pracuje pečlivě a s radostí. A nevynechá jedinou příležitost skočit do vody nebo využít bahenní koupele ;)

Satunka odešla v neděli 1. 8. ... Byla naprosto dokonalý živoucí obraz plemene - energický milující tvor, pořád v dobré náladě, na zkouškách i honech mě nikdy nenechala na holičkách, zkrátka vždy willing to please. Také nám tu nechala dvě úžasné party skvělých štěňátek. A pro svou rodinu a smečku dýchala.

Už kdysi jsem se snažila vyjádřit, co pro nás obě znamenaly... A ani dnes bych to nepojmenovala jinak:
Satunko, moc děkujeme za vše!!! Chybíte nám holky, moc, ale slibujeme, že nebudeme smutnit...